toziht

مصوبه تهیه بلیط های رایگان برای معلولان به کجا رسید؟

به گزارش دیده بان فردا، صبح روز یکشنبه ۲۲ فرودین ماه، یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، برگزار گردید.

در این جلسه، علیرضا نصر اصفهانی، رئیس شورای اسلامی شهر، اظهار کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و روزهای پایانی ماه شعبان را سپری میکنیم و امیدوارم بتوانیم از این روزهای پایانی استفاده لازم را ببریم.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: امیدواریم وسایل مورد نیاز کادر پزشکی تامین شود و اگر بیماری گسترش یابد به داروها و وسایل بیشتری نیاز داریم و تامین اکسیژن مورد نیاز بیماران ضروری است.

نصر اصفهانی گفت: در سال ۱۴۰۰ شهرداری قرار بود لایحه ای را برای بسته تشویقی ارائه دهد، زمان را از دست ندهیم و انشاالله این مسئله مورد توجه مدیریت قرارگرفته باشد و برای شهروندان این بسته تشویقی را محیا کنیم، مدیران شهری در سال ۱۴۰۰ از بحث خودیاری فاصله بگیرند و اجازه تنفسی به شهروندان عزیز و کسانی که سرمایه گذاری داشته باشند.زمینه های ایجاد انگیزه فراهم شود تا سرمایه گذاران سرمایه های خود را در صنعت ساختمان به کار بگیرند. با توجه به شعار سال باید بتوانیم بحث صنعت ساختمان را در شهر اصفهان روان کنیم.

وی تاکید کرد: پرونده هایی وجود دارد که تعداد آنها زیاد نیست اما افراد زیادی را درگیر کرده و افرادی در حال خسارت دادن هستند که خود این افراد در ایجاد مشکلات نقشی نداشته اند، مجموعه پتانسیل های حقوقی شهرداری و شهردار اصفهان به کار گرفته شود تا پرونده های این چنینی زودتر به سرانجام برسد به خصوص در زمینه تعاونی ها درخواست می شود این پرنده ها آورده شود و مشکلات آنها رفع شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تعداد زیادی از پروژه های شهری آماده بهره برداری است که متاسفانه به خاطر شرایط کرونایی ما را از برگزاری افتتاحیه منع کرده است.

نصر اصفهانی خاطرنشان کرد: مجموعه پل های شهید سپهبد قاسم سلیمانی آماده بهره برداری شود، ورزشگاه رستم، میدان شهدای هسته ای، فرهنگسرای دکتر محمد جواد شریعت، بازسازی خیابان چهارباغ و میدان امام حسین ، ورزشگاه آیدین ملکان و خیابان آیت الله طاهری ، سامانه AVL و AFC آماده بهره برداری و دفاتر تسهیل گری در معاونت شهرسازی و فرهنگی از جمله پروژه های آماده بهره برداری هستند.

در حاشیه این جلسه روحانی، رئیس ناوگان حمل و نقل و اتوبوسرانی، به برخی سوالات خبرنگار دیده بان فردا پاسخ داد.

✔️ وضعیت نرخ افزایش نرخ بلیت ها چگونه می شود؟ و آیا ناوگان حمل و نقل اتوبوسرانی در شرایط کرونا در حال ضرر دادن است؟
  وضعیت اتوبوسرانی با وجود شرایط کرونایی بسیار سخت است. این واحد از طرفی به عنوان حمل و نقل عمومی به طور طبیعی زیان‌ده است و از طرفی با کاهش شدید تعداد مسافر روبه‌رو بوده و باید به نسبت آن نیز کاهش ناوگان انجام می شده اما به جهت فاصله گذاری اجتماعی، سعی شده کاهش ناوگان وجود نداشته باشد تا بتوان تراکم داخل اتوبوس ها را کاهش داد و این امر باعث زیاد شدن زیان شده است اما به عنوان یک شرکت خدمتگزار و با وجود حمایت شهرداری برای تامین زیان های مالی، تاکنون این شرکت توانسته روی پا بایستد و به جلو حرکت کند.

 وی در رابطه با افزایش قیمت بلیت، گفت: ما در جامعه ای زندگی می کنیم که کمترین افزایش در سبد اقلام روزانه تا ۴ برابر وجود داشته است و ما نیز در این مجموعه مستثنا نیستیم و در خرید لوازم مورد نیاز مانند قطعات لوازم یدکی که برخی تا ۴۰۰ درصد افزایش داشته است با مشکل مواجه هستیم اما طبق روال قانونی که بوده است، افزایش بلیط به طور متوسط با ۳۰ درصد، به شورای شهر ارائه شده که در شورا با توجه به شرایط این شرکت تصویب شد و در حال حاضر برای تایید نهایی به فرمانداری ارسال شده و امید است که از اول اردیبهشت ماه و پس از تایید عملیاتی شود.

✔️ وضعیت مستمری و حقوق بازنشستگان در شرکت شما چگونه می باشد؟ 

بازنشسته های ما بازنشسته های تامین اجتماعی هستند و مستمری خود را از این طریق دریافت می کنند. منتها تا جایی که تحت پوشش شرکت واحد هستند و با توجه به اینکه مشمول مشاغل سخت هستند، در مواردی پرداختی آنها را به تامین اجتماعی می پردازیم و مستمری آنها از این طریق برقرار می شود.

روحانی، گفت: به پرسنل بدهی وجود ندارد مگر کسانی که برج ۱۲ بازنشسته شده اند و بعد از طی کردن مراحل قانونی آن، ممکن است تا حدود ۳ ماه دیگر، سنواتشان پرداخت شود.

✔️ چه مسائلی در جلسه شورا که مهمان ویژه آن بودید، مطرح بود؟ 

مجمع عمومی شرکت اتوبوسرانی طبق قانون در شورای شهر تشکیل می شود و صورت های مالی سال گذشته مورد بررسی قرار گرفت و گزارش بازرس این شرکت نیز بود که هر دو به تصویب مجمع رسید. وی در ادامه، گفت: پیگیری بدهی که بهتر طی سالها به تامین اجتماعی داشته‌ایم، طی صورت جلساتی که شده، به صورت نیمه اجرا شده و  تاکید شده که نهایی شود و نیز بحث زیان شرکت که در اثر همان عدم تطابق درآمد و هزینه وجود دارد، از جمله مواردی بوده که در این جلسه مطرح شده است.

✔️ مصوبه تهیه بلیط های رایگان برای معلولان به کجا رسید؟

 از طریق فرایندی که تعریف شده است در حال انجام است، منتها یک تخفیفاتی وجود دارد که به صورت پراکنده است مانند تخفیفاتی که برای بازنشستگان، دانش آموزان بی بضاعت و معلولان تحت پوشش بهزیستی، در نظر گرفته شده است و این موارد هر دفعه به صورت پراکنده ارائه می شود. 

وی ادامه داد: ما درصدد هستیم که در سال ۱۴۰۰ این موارد تحت عنوان باشگاه مشتریان شرکت واحد اتوبوسرانی ساماندهی شود. طرح آن آماده و تصویب شده و با عملیاتی شدن سیستم جدید کارت الکترونیک این باشگاه انجام می شود و از طریق اصفهان کارت مدیریت می شود و امید است که با این سیستم این تخفیفات به صورت یکجا ارائه شود و از پراکندگی آن جلوگیری شود. 

سرویس خبر