موقوفات بهداشت و درمان غیرکاربردی تبدیل به احسن شود

به گزارش دیده بان فردا، طاهره چنگیز در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان که به منظور بررسی وضعیت موقوفات استان اصفهان در زمینه بهداشت ودرمان برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان این آمادگی را دارد تا در خصوص ساماندهی این موقوفات با اوقاف تعامل و همکاری داشته باشد، اظهار داشت: تاکنون سه مورد از موقوفاتی که با نیت بهداشت و درمان به ثبت رسیده است را بررسی کرده و بازدیدی را از آنها داشته‌ایم.

وی افزود: در این بازدیدها در دو مورد فضایی که برای بهداشت و درمان وقف شده به این نتیجه رسیدیم که این مکان‌ها برای بهداشت و درمان مناسب نیست و بهتر است که تبدیل به احسن شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه مجموعه ملک‌های موقوفه‌ای که کاربری بهداشتی درمانی دارند باید شناسایی و پس از بررسی در خصوص آنها تصمیم گیری شود، ادامه داد: در این زمینه از اوقاف درخواست داریم این موارد را به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کند.

وی با اشاره به اینکه به روز رسانی اجاره بهای مراکز موقوفه را انجام دهیم، گفت: در این زمینه ۷۵ میلیون تومان بدهی داریم که با توجه به دستورالعمل اوقاف تا یک ماه آینده پرداخت خواهیم کرد.

چنگیز در خصوص رقباتی که باید درآمد آنها برای بهداشت و درمان هزینه شود، گفت: در حال شناسایی این رقبات با همکاری اوقاف هستیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آمادگی را دارد که برای ساماندهی موقوفات بیمارستان عیسی بن مریم از جمله ورنامخواست جلسه مشترکی را با وزیر راه و شهرسازی، وزیر بهداشت و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه داشته باشیم تا این مشکل به زودی برطرف شود، اضافه کرد: مدیر بیمارستان عیسی بن مریم را به عنوان امین موقوفه ورنامخواست که از موقوفات این بیمارستان است، معرفی می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در موقوفات بهداشت ودرمان استان اصفهان بحث پذیره نویسی را نمی پذیریم، گفت: این امر در ادارات دولتی امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه کاربری‌های همه حمام‌های قبلی بهداشتی و درمانی است، ادامه داد: در این زمینه درخواست داریم تا اوقاف این موقوفات را شناسایی و در قالب جلساتی این موضوعات را برطرف کنیم.

چنگیز با بیان اینکه در بسیاری از شهرستان‌های استان اصفهان با مشکل پانسیون مواجه هستیم، افزود: موقوفات در این زمینه می‌تواند کمک قابل توجهی داشته باشد.

وی گفت: برای این امر باید واسطه ای تعریف شود که از آن جمله می‌توان به تخفیف دادن به بیماران اشاره کرد که در طول سال گذشته هشت میلیارد تومان در این بخش هزینه شد که البته دانشگاه علوم پزشکی دراین زمینه برای بیمارستان‌ها درآمدها را جبران خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: پیشنهاداتی را برای تغییر کاربری آب انبارها داریم که پس از جمع بندی و بررسی نهایی به اداره اوقاف استان اصفهان اعلام خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برنامه ‌ریزی برای کار مشترک با اداره اوقاف برای هفته وقف در دستور کار است، ادامه داد: در این زمینه ما نیازهای بهداشت و درمان استان را احصاء خواهیم کرد و با همکاری اداره کل اوقاف در دهه وقف در قالب برنامه‌های فرهنگی به شهروندان ارائه خواهیم داد.

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

استقبال پرشور بانوان منطقه جرقویه از پویش حامیان آب

بیش از ۱۲۰۰ نفر از مادران و دختران منطقه جرقویه در پویش حامیان آب ویژه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *