میادین منطقه ۱۱ در حال بازآفرینی و ترمیم است

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان گفت: منطقه ۱۱ دارای ۸ میدان است که از نظر زیباسازی و فضای سبز نیاز به بازآفرینی و ترمیم داشت، از این رو، این طرح هم اکنون در مرحله اجرا است.

به گزارش دیده بان فردا به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسن محمدحسینی با اشاره به اجرای طرح های عمرانی، خدماتی و ترافیکی در منطقه ۱۱ اظهار کرد: احداث خیابان شهدای ورزشگاه در شمال خیابان امام رضا (ع) به طول یک کیلومتر و عرض ۲۵ متر با اعتبار ۹۸ میلیارد ریال آزادسازی و اجرا شده است که تا حدود ۱۵ روز دیگر آماده بهره برداری است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه این خیابان در بافت محروم منطقه و در نقطه مشترک با خمینی شهر قرار دارد این طرح، به صورت مشارکتی با شهرداری خمینی شهر اجرا شده است و می تواند در رفع محرومیت برای این بخش تاثیر مطلوبی داشته باشد.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان از احداث تقاطع امام رضا (ع) و حسین آباد خبر داد و گفت: این بخش هم در ساعات پیک دچار مشکلات ترافیکی بود و شاهد تصادفات متعددی در این محدوده بودیم که با اجرای این طرح، این مشکلات برطرف خواهد شد.

وی افزود: این طرح که با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال اجرا شده است تا حدود یک و نیم ماه دیگر آماده بهره برداری می‌شود.

محمدحسینی با بیان اینکه احداث فاز نخست خیابان کاتب اصفهانی، حدفاصل خیابان امام رضا(ع) تا شهدای لیمجیر در چند روز آینده در مرحله اجرا قرار می گیرد، گفت: احداث زمین های روباز برای ورزش های بسکتبال، والیبال و … در کنار پارک شهدای مدافع حرم از دیگر طرح های عمرانی در منطقه ۱۱ است که پیش بینی می شود با آغاز عملیات اجرایی، ظرف دو ماه تکمیل و بهره برداری شود.

وی از دو طرح مشارکتی باغ بستنی و باغ گیاهان دارویی رهنان خبر داد و گفت: این دو باغ با توجه به برند رهنان که تهیه و فروش بستنی در این منطقه است، اجرایی می شود تا زمینه توسعه گردشگری و حضور کاربری های تجاری مرتبط را در منطقه ایجاد کند.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان افزود: در باغ بستنی رهنان همه مراحل تولید تا فروش این محصول در حضور مشتری صورت می گیرد و فضاهایی هم در قالب آلاچیق برای حضور شهروندان و گردشگران پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در باغ گیاهان دارویی نیز فروش و تا حدودی کاشت گیاهان دارویی و تهیه و فروش دمنوش اجرایی می شود تا در این دو باغ، پاتوق شهری مناسبی برای مردم ایجاد شود.

محمدحسینی از اجرای فضای سبز ظهرآبادی در خیابان امام خمینی (ره)، پشت کارخانه سابق روغن نباتی خبر داد و گفت: این بوستان به لحاظ متراژ و کاربری هایی مانند ورزشگاه سرپوشیده، معابر، پیاده راه، جاده سلامت و … که در آن تعریف شده است، به عنوان یک طرح شاخص شهری اجرایی می شود.

وی از آزادسازی بخش هایی از این طرح گفت و افزود: بوستان ظهرآبادی در فضایی به متراژ ۸۵ هزار مترمربع ساخته خواهد شد و تا کنون ۱۵ هزار متر آن تملک شده است.

مدیر منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان تصریح کرد: از آنجائیکه سرانه فضای سبز شهروندان در این منطقه تنها هفت مترمربع است، ساخت این بوستان می تواند به افزایش سرانه فضای سبز و بهبود فضای کیفی منطقه کمک کند.

وی از ساماندهی میادین منطقه خبر داد و گفت: منطقه ۱۱ دارای ۸ میدان است که از نظر زیباسازی و فضای سبز نیاز به بازآفرینی و ترمیم داشت و این طرح هم اکنون در مرحله اجرا است.

محمدحسینی از اجرای تدابیری برای بازگشایی گلوگاه های منطقه به خصوص در محلات گفت و تاکید کرد: وجود ۱۰۷ گلوگاه در منطقه ۱۱، ضرورت این کار را دوچندان کرده است و یکی از این طرح ها، اصلاح تقاطع های خیابان شریف شرقی است. در بخش هایی از منطقه هم بازگشایی به صورت آزادسازی و بازآفرینی بافت فرسوده صورت می‌پذیرد.

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

تمدید مهلت ثبت نام مسکن دولتی تا ۱۵ دی ماه

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه حدود ۱۹۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *