نصب گلگیر لاستیکی یا فلزی برای وسایل نقلیه الزامی است

گروه استان ها – اصفهان_ رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان از الزامی بودن نصب گلگیر لاستیکی یا فلزی بر روی وسایل نقلیه به ویژه برای کامیون، تریلر و اتوبوس ها خبر داد.

به گزارش دیده بان فردا، سرهنگ “اصغر زارع” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: با توجه به اینکه در فصل سرما و بارندگی قرار داریم لازم است تمامی رانندگان وسایل نقلیه به ویژه رانندگان کامیون ها، تریلر ها و اتوبوس ها به منظور جلوگیری از انتشار گل و لای، سنگ ریزه و مانندآن نسبت به نصب گلگیر لاستیکی یا فلزی در قسمت بیرونی آخرین محور وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به حرکت خودروها در نقاط دارای آب گرفتگی، امکان انتشار گل و لای و یا سنگ ریزه های سطح راه به وسیله نقلیه پشت سر و آسیب رساندن به شیشه و یا کاهش میدان دید خودروها را وجود دارد که لازم است رانندگان نسبت به نصب این وسیله اقدام کنند.

رییس پلیس راه استان اصفهان به رانندگان گفت: به رانندگان توصیه می کنیم حتماً هنگام رانندگی  توجه کامل به جلو داشته و به ازای هر ۱۵ کیلومتر سرعت خودرو برابر شرایط جاده فاصله طولی را با خودروی جلویی خود رعایت کنند تا شاهد تصادفات ناگوار در سطح راه ها نباشیم.

سرویس خبر

درباره‌ی ساجده رضوی زاده

حتما ببینید

بضاعت دستگاه‌های دولتی برای کمک به معلولان ناچیز است

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: بضاعت ما در دستگاه‌های دولتی ناچیز است و به هیچ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *