toziht

چهاردهمین جشنواره دوربین نت

مدیر برگزاری چهاردهمین جشنواره خبری _ مطبوعاتی دوربین.نت در حاشیه این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه برای اولین بار در اصفهان و در گالری سوره افتتاح شد و سیزده دوره قبلی جشنواره خبری _ مطبوعاتی دوربین.نت در تهران بوده است.

وی در ادامه افزود: امسال حدود سیصد عکاس خبری و مستند در جشنواره شرکت کردند که  در حدود ۳ هزار و ۵۰۰اثر در ۸ بخش فرهنگ و هنر،سیاسی،اجتماعی، مجموعه مستند اجتماعی و غیره ارائه شده است.

احسان رفعتی با بیان اینکه ۵شنبه ۲۶ دی ماه اختتامیه این جشنواره است اظهار کرد:در هر بخش به نفرات اول نشان جشنواره و به نفرات دوم و سوم تقدیر ویژه و به برترین عکس خبری یا مستند نیز تندیس سال اهدا خواهد شد.

مدیر برگزاری جشنواره دوربین.نت در خصوص نشست های تخصصی عکاسان خبر داد: در ساعت ۱۶ هر روز نشست تخصصی آموزشی با نام سخنرانی الهام آمیز برگزار می شود که عکاسان می توانند تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

وی گفت :در بخش فیلم ، ۲۷ فیلم به دبیرخانه جشنواره ارائه شد که ۸ فیلم توسط داوران انتخاب و به حدود ۴ فیلم نیزجوایز اهدا خواهد شد.

رفعتی در خصوص بخش تخصصی عکاسان تشریح کرد: در این بخش سه نفر از عکاسان با تجربه به صورت گفتمان با هم به بررسی آخرین اتفاقات جشنواره می پردازند.

وی در ادامه افزود:بخشی نیز در مورد اینکه چطور عکس را برای جشنواره انتخاب کنیم و چه کار هایی را برای عکاسی خبری انجام دهیم در نظر گرفته شده است.

مدیر عامل جشنواره دوربین.نت در رابطه با تعداد عکاسان حاضر در جشنواره گفت:امسال هشتاد عکاس ازسرار ایران و چهل عکاس از اصفهان  دعوت شدند که در چهار تور باهم به رقابت می پردازند..

وی در خصوص مکان های انتخابی اصفهان تصریح کرد: چهار مکان تخت فولاد به عنوان یک مکان تاریخی ، جلفا  به عنوان یک محله مدرن ، یک محله قدیمی که بافت و تاریخ اصفهان را نشان دهد و میادین مهم شهر اصفهان  برای عکاسی انتخاب شده است.

رفعتی با بیان اینکه استان خراسان بیشترین فعالیت را  در این جشنواره داشته است تشریح کرد:  حدود سیصد فرم عکس به جشنواره ارسال شده که حدود صد و بیست فرم تک عکس  بوده  است .

همچنین در ادامه مهدی مزروعی سخن گوی شورای شهر در خصوص این جشنواره گفت: نمایشگاه دوربین نت محلی برای تجمع هنرمندان عکاس به منظور تبادل تجربیات و برقراری ایجاد و انتشار نگاه های نو به موضوعات شهری است.

وی افزود: با توجه به اینکه استان اصفهان نیاز دارد که در سطح کشور و بین الملل بهتر شناخته شود حضور عکاسان در سراسر کشور می تواند در زمینه موثر واقع شود.

گفتنی است علاقه مندان به بازدیداز چهاردهمین جشنواره خبری _ مطبوعاتی دوربین.نت می توانند به گالری سوره مراجع کنند.

سرویس خبر