toziht

رزمایش طرح نوروزی ۹۸

به گزارش پایگاه خبری دیده بان فردا ، روز ۵شنبه ۲۳ اسفند ۹۷ رزمایش طرح نوروزی سال ۱۳۹۸ با حضور استاندار اصفهان ، فرمانده نیروی انتظامی ، و معاون ترافیک شهری استان برگزار گردید.
در حاشیه ی این مراسم خبرنگار ما مصاحبه ای اختصاصی با دکتر رضایی استاندار اصفهان داشت که به شرح ذیل است:
?نظرتون راجع به دستاوردهای پلیس در ایام نوروز؟
?در ابتدا سلام و عرض ادب خدمت مردم فهیم و شهید پرور استان اصفهان و تقدیر و تشکر از همه ی نیرو ها، خصوصا نیروهای راهور و فرمانده نیروی انتظامی، اورژانس و کلیه ی قسمتهایی که قرار هست خدماتی را در نوروز برای مسافران انجام دهند تا مسافران سفری خوش و بدون حادثه را داشته باشند.
امیدوارم با پیش بینی های خوب و هماهنگیهایی که بین همه ی ارگانها و سازمانها انجام شده ، مردم یک نوروز شاد و سرشار از امید را داشته باشند.با باز شدن رودخانه زاینده رود در سال جدید قطعا تعداد مسافرین و میهمانان نوروزی در استان افزایش پیدا خواهد کرد و امیدواریم سال خوشی برای آنها باشد.
بنابراین پیش بینی های لازم انجام شده تا در هر شبانه روز حدود ۴۰۰ هزار نفر را در شهرهای مختلف استان بتوانیم اسکان دهیم.
مصاحبه با سردار معصوم بیگی فرمانده نیروی انتظامی استان ?
?در مورد رونمایی از اپلیکیشن و خودرویی که امروز شاهد بودیم توضیحاتی بفرمایین؟
?امروز خودروی ثبت تخلفات ثابت که تمامی تخلفات را در معابر و خیابانها به صورت هوشمند ثبت میکند رونمایی شد و ان شاءالله به صورت گسترده در سطح استان عملی خواهد شد. و اپلیکیشن هم به این صورت هست که تمامی شهروندان و مردم از وضعیت عمومی ترافیکی و تردد در خیابانها ، تفرجگاهها ، پمپ بنزینها و …در سطح استان مطلع شوند و بتوانند سفر خوبی را داشته باشند.
مصاحبه اختصاصی با مهندس علیرضا صلواتی معاون سازمان ترافیک شهرداری اصفهان?

?در مورد برنامه های شهرداری و سازمان ترافیک شهری که برای نوروز انجام شده توضیحاتی بفرمایین؟
?پیشاپیش سال جدید را تبریک میگم و امیدوارم سالی سرشار از خوبی و شادی برای شهروندان باشد. امسال تمهیدات ویژه و متمایز نسبت به سالهای گذشته را در نظر گرفته ایم و این تفاوت این هست که حمل و نقل عمومی را در سطح استان فراهم کردیم، امسال قطار شهری فعال هست و از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۲۱ به فاصله زمانی ۲۰ دقیقه یکبار خدمت رسانی می کند و این گزینه بهترین انتخاب برای مسافران هست تا دسترسی بهتر و آسان تری جهت مراجعت به اماکن تاریخی و مراکز شهر و… داشته باشند.
?تسهیلاتی هم فراهم شده برای اسکان همچون باغ فدک یا سپاهان شهر و… که اتوبوسهای گردشگری هم به صورت جداگانه در مسیرهای تاریخی گردش می کنند و نقاط مهم را به شهروندان گوشزد می کند تا تورهای یک روزه و دو روزه را داشته باشیم.
?در تاکسیرانی نیز ۱۲ ایستگاه را در نقاط گردشگری به جهت نظارت مستقر کردیم و قیمتهای سفر در داخل شهر مشخص هست.
?پارگینگها خدمات ۲۴ ساعته خواهند داشت.
?در چهارباغ برنامه های تفریحی خواهیم داشت.
?مستقر شدن کیوسک های اطلاعاتی جهت راهنمایی مسافران در اماکن تاریخی برای توزیع بسته های فرهنگی و بلیطها ی تخفیف انجام خواهد شد.
?نصب اپلیکیشن برای دسترسی آسانتر شهروندان و مسافران به مسیرها، اماکن تاریخی، گردشگری ، زیارتی، بازارها، جایگاههای سوخت، عابربانکها و …